PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1011}
6,6 31 211
ocen
6,6 10 1 31211
5,0 9
ocen krytyków
Johnny Mnemonic
powrót do forum filmu Johnny Mnemonic

...posiada wszystkie! najbardziej charakterystyczne, NAJWAZNIEJSZE cechy dla tego gatunku, a to rzadkosc.Dla fanow
nurtu 8/10 lekko. Życzę.Neuromancerowi(jesli.sie.kiedykolwiek.pojawi)chociaz.50%.klimatu.Mnemonica ,to.juz.bedzie.COS!

ocenił(a) film na 6
cyberborys

Dokładnie - zalatuje z tego filmu takim Gibsonem, że hej. Mogliby nakręcić całą trylogię Ciągu... eeehhh... marzenia

ocenił(a) film na 10
python74

Jasne że zalatuje bo to jest na podstawie opowiadania Gibsona ;)

ocenił(a) film na 7
Raister

Ba, Gibson napisał do tego filmu scenariusz :)

ocenił(a) film na 8
cyberborys

To mógł być klasyk, ale:
- za mało kasy (efekty jak z lat 80)
- reżyser chyba zbyt mało doświadczony, słabo poprowadził aktorów
- lekkie poprawki w scenariuszu (np. wywalić ten wątek romantyczny)

ocenił(a) film na 7
Guliwer_2

To prawda. Nie stał się klasykiem m/in z wymienionych przez Ciebie powodów (choć do scenariusza bym się tak bardzo nie czepiał), ale IMHO to b. niedoceniany film. Zwłaszcza, że mało jest w ogóle produkcji nawiązujących do Cyberpunka, a zwłaszcza dobrych produkcji nawiązujących do Cyberpunka. A do takich Johnny Mnemonic należy. Nie jest arcydziełem, ale solidną produkcją. Ja czasem z przyjemnością do niego wracam.

ocenił(a) film na 8
H__Angel

Jest to jeden z niewielu filmów, który widziałem więcej niż raz i też go lubię (dlatego nie odjąłem gwiazdek za realizację), ale no po prostu szkoda mi, zmarnowanego potencjału. Docenią go niestety jedynie nieliczni.

cyberborys

Minęło już 8 lat od opublikowania przez Ciebie twojego komentarza. Ze swej strony dodam tylko, że w Mnemonicu można poczuć również klimat Cyberpunka (gry fabularnej RPG, nie mylić z grami komputerowymi/wideo!) Mike'a Pondsmitha z 1988 roku, na podstawie którego (przy aktywnym korzystaniu z płatnych konsultacji Pondsmitha) polskie studio CD Projekt Red stworzyło opublikowany w zeszłym roku hit - Cyberpunk 2077, najdroższą grę komputerową w historii (z budżetem przewyższającym niejeden film). Co ciekawe twarzy i głosu (w anglojęzycznej wersji gry) jednej postaci z gry użyczył... Keanu Reeves, który 25 lat wcześniej (a teraz już 26) zagrał Johnny'ego Mnemonicu. Historia zatoczyła koło ;-)

Bociek_O_le

Konkretnie chodzi o Johnny'ego Silverhanda - to jemu twarzy i głosu użyczył Keanu (w polskiej wersji głos pod Silverhanda podkładał Michał Żebrowski).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones